System.Exception: Error In Process 'print' Command In Sequence 1: Related Source(s) 'dbspro2.listp' NotFound In Sequence 1. ---> System.Exception: Related Source(s) 'dbspro2.listp' NotFound In Sequence 1.
at HttpServer.Cms.HtmlElement.RenderingWrapper(Boolean async) in D:\iteration source - table 13 removed\HttpServer.Cms\Html\HtmlElement.cs:line 152
--- End of inner exception stack trace ---
انواع بازشو پروفیل های ویستا بست
logo

شماره پشتیبانی :85524-021

شرکت آران در

تک حالت بازشو - Turn

ـ نحوه عملکرد : پنجره با استفاده از لولاهای قابل تنظیم و مکانیزم ضلع عمودی جلو فقط در یک محور افقی باز و بسته می شود.

ـ دامنه قیمت : پایین - اقتصادی

ـ کاربرد : این نوع بازشو اکثراً برای مکان هایی استفاده می گردد که معارضی مقابل آن وجود ندارد مواردی از قبیل پرده، اسباب و اثاثیه و...

با توجه به اینکه نقاط قفل شونده ی این یراق در ضلع جلو و پشت بازشو می باشد و اغلب در اضلاع افقی، یراقی استفاده نمی کنند بهتر است برای بازشو با عرض کم (کوچکتر از 80 سانتی متر) استفاده شود.⁣


بالا بازشو - Tilt

ـ نحوه عملکرد : پنجره با استفاده از لولاهای قابل تنظیم و مکانیزم ضلع افقی بالا فقط در یک محور بصورت زاویه دار از بالا باز می شود.

ـ دامنه قیمت : پایین - اقتصادی

ـ کاربرد : اکثراً برای مکان هایی استفاده می گردد که نیاز به زمان تهویه ی کمتری دارند و باز شدن بصورت مورب از بالا کفایت می کند. مکان هایی مانند حمام، سرویس بهداشتی، نورگیر پارکینگ ها و ... امکان استفاده از این نوع بازشوها را دارند.


دو حالت بازشو - Tilt & Turn

ـ نحوه عملکرد : پنجره با استفاده از لولاهای قابل تنظیم و یک مکانیزم متصل بهم در اطراف بازشو قابلیت باز شدن در یک محور افقی و همچنین بازشدن بصورت زاویه دار از بالا را دارد.

ـ دامنه قیمت : متوسط

ـ کاربرد : با در نظر گرفتن دامنه ی قیمت و عملکرد، به عنوان یکی از پرکاربردترین نوع بازشو در جهان شناخته می شود. این نوع یراق با افزایش عرض و ارتفاع لنگه بازشو امکان افزودن مکانیزم کمکی و در نتیجه آب بندی و هوابندی بهتر را دارد. افزایش تعداد نقاط قفل شونده و قابلیت باز شدن در دو حالت، کمترین محدودیت را برای این نوع بازشو بوجود آورده است.⁣


آکاردئونی - Folding Slide

ـ نحوه عملکرد : لنگه های بازشو در این سیستم شبیه به آکاردئون بصورت لولایی روی هم قرار گرفته و به یک سمت چارچوب هدایت می شوند. حرکت لنگه ها توسط غلطک ها و ریل افقی بالا و پایین چارچوب انجام می شود.

ـ دامنه قیمت : بسیار بالا

ـ کاربرد : برای مکانهایی که نیاز به یک دهانه ی بزرگ جهت رفت و آمد است از این سیستم استفاده می شود. این سیستم برای دسترسی وسیع به تراس یا حیاط بزرگ کاربرد دارد و در ابعاد کوچک توجیه پذیر نمی باشد. (عرض دهانه ی مفید بازشو بالای 3 متر می باشد.)


فولکس واگنی - Tilt & Slide

ـ نحوه عملکرد : باز و بسته شدن این یراق شبیه به در اتومبیل ون استیشن است. مکانیزم یراق در چهار ضلع لنگه بازشو بصورت یکسره به یکدیگر متصل هستند و تعداد نقاط قفل شونده بیشتری را ایجاد نموده است. هنگام باز کردن، لنگه بازشو حدود 15 سانتی متر به سمت داخل ساختمان آمده و با کمک غلطک ها و ریل نصب شده روی چارچوب بصورت افقی حرکت می کند.

ـ دامنه قیمت : بالا

ـ کاربرد : تعداد نقاط قفل شونده در چهار طرف و حرکت افقی که مزاحمتی برای اثاثیه و پرده ندارد باعث شده این نوع بازشو یکی از کامل ترین نوع بازشو ها باشد. با توجه به دامنه قیمت بالا، این یراق اکثراً برای مکان هایی که توجیه اقتصادی دارند استفاده می شود. در مکان هایی که نیاز به شیشه و بازشو با ابعاد بزرگ دارند پنجره ی فولکس واگنی می تواند گزینه ی مناسبی باشد.


⁣کشویی - Sliding

ـ نحوه عملکرد : پنجره با کمک غلطک های زیر بازشو بصورت افقی بر روی ریل آلومینیومی چارچوب حرکت می کند.

ـ دامنه قیمت : متوسط

ـ کاربرد : در مکان هایی که نیازی به جابجایی اثاثیه و پرده برای بازکردن بازشو نمی باشد ولی این نکته را باید یادآور شد که این نوع بازشو حدود 20% عایق کمتری نسبت به پنجره های لولایی محسوب می شود. با این اوصاف این نوع پنجره ها برای مناطقی که دارای آب و هوای معتدل هستند مناسب می باشد که بتوان از تهویه طبیعی به راحتی استفاده نمود.

ـ در مناطق پر سر و صدا و پر گرد و غبار استفاده از این سیستم توصیه نمی شود.