توری آکاردئونی

 

توری پلیسه ای یا آکاردئونی

 

در گذشته برای فرار از حشرات موذی هنگام خواب ، پشه بند استفاده می شد و در طول روز هم از خانه ها از وجود آنها در امان نبود. اما با تغییر سبک زندگی و تبدیل بیشتر خانه ها به آپارتمان ها و ایجاد پنجره ها در نما لزوم استفاده از توری برای جلوگیری از ورود انواع حشرات ضروری گردید. با استفاده از توری به راحتی می توان گردش هوا و تازه شدن هوای داخل خانه ها را مهیا کرد. توری های پارچه ای ، راهکار بسیار نامناسبی برای این امر است زیرا بعد از مدتی خود پارچه سوراخ شده و یا محل نصب پارچه توری با قاب پنجره به دلیل از بین رفتن چسب  نیاز به تعمیر پیدا می کند تا سوراخ های  ایجاد شده برای ورود حشرات گرفته شود . در عین حال مانع از دید وسیع به بیرون از پنجره می گردد و همچنین ظاهری بسیار نامطلوبی ایجاد می کند.

امروزه توری های موجود در بازار تنوع بسیار و ظاهری زیبا دارند . این توری ها همانند دیگر محصولات مزایا و معایبی دارند که هنگام معرفی انواع آنها معایب هم ذکر می گردد و در ذیل مزایا کلی آنها را مطرح می نماییم:

  • کیفیت و دوام بالا
  • ضدگرد و غبار
  • سهولت در شستشو
  • عدم جلوگیری از دید منظره
  • نصب آسان
  • زیبا و هم رنگ با قاب پنجره ها
  • امکان ساخت در ابعاد مختلف
  • ضد زنگ
  • مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش

نوع دیگری از توری های قدیمی، توری هایی هستند که برای پنجره های آلومینیوم یا آهنی استفاده می شوند. این نوع  توری ها هم مشکلات خاص خود را دارند از جمله عدم دید کافی به منظره و تغییر شکل و رنگ دادن آنها است. اما با ورود درب و پنجره های UPVC به بازارهای ساختمانی تنوع توری ها که تکمیل کننده این کالا ها برای ارائه خدمات به مشتریان بود ، به یکباره افزایش یافت . جنس آنها فایبرگلاس است و به دلیل نازکی و همرنگ بودن با قاب پنجره ها ظاهری زیبا به نما می دهند.

 

 

این نوع توری ها بر اساس باز و بسته شدن و نصب شدن بر روی قاب پنجره ها یا درب ها انواع مختلفی دارند که در ذیل به آنها اشاره می کنیم:

  • همانطور که از اسم این توری ها پیداست همانند آکاردئون باز و بسته می شوند یا به عبارتی دیگر همانند دامن پلیسه زنانه هستند. به دلیل شکل ظاهری که دارند به راحتی خراب یا پاره نمی شوند و از مقاومت خوبی برخوردار هستند. این توری بهترین مدل برای انواع پنجره ها می باشند و به دو صورت افقی و عمودی نصب می گردند . همچنین توری مناسبی برای درب های بالکن ها معرفی می شوند. دارای تنوع رنگ هستند و می توان با قاب های پنجره ها در نما هماهنگ نمود.

 

 

انواع توری های پلیسه

تک قاب:

این نوع توری پلیسه برای ابعاد کوچکتر مناسب می باشد و از ایستایی و قدرت کمتری برخورداراست زیرا از آلومینیوم ضعیف تری استفاده شده است . همچنین قیمت آن نصف توری پلیسه دوقاب است.شستشو این قاب ها به راحتی نمی باشد ، در صورت نیاز مصرف کننده باید با آچار آن را باز و پس از شستشو و خشک شدن مجدد با آچار بسته شود یا اگر تمایلی به این کار نبود باید روی نمای ساختمان شستشو شود که این کار باعث کثیف شدن نما  می شود و توصیه نمی گردد.

دو قاب :

این نوع توریی از یک جهت بازشو و از دو جهت باز شو در بازار موجود است.توری هایی که از دو طرف از باز و بسته می شوند در وسط با مگنت به هم متصل می شوند. برای قاب های بسیار بزرگ قابل استفاده می باشد . دو ردیف آلومینیوم در آن به کار رفته است  که همین امر سبب مقاومت و ایستایی بالا آن می شود.

حسن این نوع توری ها در شستن آنها است . به راحتی از قاب ، بدون داشتن ابزار جدا می شوند و پس از شستشو با فشار دست مجدد در قاب قرار می گیرند.