در و پنجره آلومینیم نرمال و ترمال برك


در و پنجره آلومینیوم ترمال برک


نوع دیگری از قابهای موجود در بازار ، قابهای آلومینیومی است . این پنجره ها از جنس فلز آلومینیوم ساخته می شوند . نرم ، سبک و دارای خاصیت شکل پذیری بالایی هستند و به صورت کشویی لولایی ، ترمال برک ، تک جداره و دوجداره قابل ساخت هستند.

این نوع در و پنجره ها 100% قابل بازیافت و دوستدار محیط زیست می باشند. دامنه تنوع در انتخاب این محصولات بسیار بالا است، همچنین از دوام بسیار خوبی برخوردار هستند.

در و پنجره آلومینیومی از دو نوع پروفیل تشکیل شده است.پروفیل‌های آلومینیومی ظریف و شکیل هستند و نصب آن‌ها آسان و سریع است. همچنین غیرقابل اشتعال می‌باشند و برای نصب در آشپزخانه‌ها گزینه امن و مناسبی به حساب می‌آیند

سیستم های در و پنجره آلومینیومی نرمال و ترمال برك از قسمت های اصلی و کلی زیر تشکیل می شوند:

  • پروفیل فریم و یا چهار چوب
  • پروفیل لنگه و وادار (مياني)
  • گونیای گوشه و يا لقمه هاي پانچ
  • پروفیل زهوار
  • گسكت هاي ( لاستيك هاي ) epdm
  • یراق آلات

 

 

بهترین حالت این پنجره ها به صورت ترمال برک است ، زیرا در پنجره های آلومینیومی ساده عایق بندی به خوبی صورت نمی گیرد و به همین دلیل در این پنجره ها اصلاحاتی انجام شده است تا میزان انرژی مصرفی در ساختمان راکاهش دهند.

 

در و پنجره آلومینیوم ترمال برک

 

در و پنجره ترمال برک با کنترل اشکال مختلف انتقال حرارت ، بهره وری انرژی را بهبود می بخشند. انرژی گرما یا گرمای حرارتی از طریق یک ماده در سه حالت قابل انتقال است:

  • انتقال به سادگی فرایندی است که گرما از طریق مواد لمس شده به یکدیگر منتقل می شود.
  • همرفت جایی است که گازها یا مایعات برای انتقال انرژی حرارتی به گردش در می آیند.
  • تابش انرژی گرما را از طریق امواج با فرکانس بالا مانند نور مرئی ، نور ماوراء بنفش یا مایکروویو انتقال می دهد.

قابهای در و پنجره های ترمال برک که از نظر حرارتی در برابر حرارت و هدایت سرما عایق می باشند. این کار با جدا کردن قطعات فلزی خارجی از داخل با ماده ای انجام می شود که باعث کاهش میزان گرما یا سرما از طریق قابها می شود. این ویژگی به “ترمال برک” معروف است.

ترمال برک یک رزین غیر فلزی یا مواد پلاستیکی است که در قاب پنجره فلزی نصب شده است که از نظر جسمی قسمت داخلی پنجره را از قسمت بیرونی جدا می کند. از این رو مسیر انتقال انرژی گرما از طریق قاب پنجره منتقل می شود.

 

مزیت  استفاده از در و پنجره ترمال برک چیست؟:

 عایق حرارتی:

قاب های داخلی و خارجی این در و پنجره های عایق حرارتی با هم ترکیب شده اند ، تا ویژگی هایی مانند ، ضد آب بودن ،  عایق صوتی ، عایق گرما و دیگر عملکردهای عالی را به وجود آروند تا موجب صرفه جویی در هزینه ها می شود.

عایق صدا:

نوار آب بندی موحود در در و پنجره ترمال برک تضمین می کند که  به خوبی درز ها را مسدود می کند، ساختار آن با دقت طراحی شده است ، اتصالات محکم  ، عایق صوتی 35db ، که مطابق با استانداردهای ملی است.

مقاومت در برابر ضربه:

از آنجا که سطح بیرونی در و پنجره  از جنس آلیاژ آلومینیوم است ، مقاومت در برابر ضربه آلیاژ آلومینیوم نسبت به سایر درها و پنجره ها بهتر است.

مقاون در برابر شرایط آب و هوایی سخت:

با توجه به نوع عایقی که در این نوع در و پنچره ها استفاده می شود، میزان مقاومت آب و هوایی بسیار نسبت به پنجره های معمولی بیشتر می باشد ، که می تواند تهویه هوا را به طور کامل انجام دهد و 50٪ انرژی صرفه جویی کند.

ضد آب:

درها و پنجره ها با ساختار ضد آب طراحی شده اند تا آب باران را از بیرون عایق بندی کرده و ساختار آن مطابق با استانداردهای ملی باشد.

ضد سرقت:

استفاده از مواد سخت افزاری عالی و با کیفیت بالا امنیت در و پنجره شما را کاملا تامین می کند.

تعمیر و نگهداری بسیار کم :

در و پنجره ترماب برک به راحتی توسط مواد اسید و بازی خورده نمی شوند و تقریباً نیازی کمی به تعمیر و نگهداری دارند. هنگامی که در و پنجره ها کثیف شود به راحتی با مقدار کمی آب پاک و تمیز خواهد شد.

طراحی بهتر:

درها و پنجره های ترما برک از نظر علمی طراحی شده اند و ویژگی های معقول در صرفه جویی در مصرف انرژی را به خود اختصاص می دهند ،

بنابراین آنها توسط استاندارهای ملی شناخته شده و مورد ستایش قرار می گیرند.

ظاهر زیبا:

زیبایی پنجره ها و درهای ترمال برک باعث شده است تا علاوه بر عملکرد فوق العاده آن ها بسیار مورد توجه قرار بگیرند. زیبایی و ظرافت آن را به یک گزینه بسیار مطلوب در هر دو ساختمان مسکونی و تجاری تبدیل می کند.

 

گروه صنعتی آران با تجربه بسیار زیاد در ساخت انواع در و پنجره ترمال برک می تواند تمام نیاز های شما را به داشتن یک در و پنجره زیبا، ایمن، عایق حرارت، عایق صوت و … را برطرف کند.