انواع بالکن بندهای شیشه ای

 

بالکن بند شیشه ای

امروزه در بسیاری از ساختمان ها از بالکن های بسیاری مانند بالکن شیشه ای استفاده می شود.. در حالی که می توان از مواد متنوعی برای طراحی یک بالکن شگفت انگیز و کاربردی استفاده کرد ، بالکن شیشه ای به دلیل فواید بی شمارش در طی سالهای اخیر بسیار محبوب شده است.
بالکن های شیشه ای بدون قاب در معماری مدرن و طراحی داخلی از محبوبیت خاصی برخوردار است.
در اینجا نگاهی دقیق تر به مزایای بسیار خوبی که بالکن های شیشه ای به یک ساختمان می دهند، خواهیم انداخت.

 شیشه فضای بیشتر را ایجاد می کند

یکی از اصلی ترین دلایلی که امروزه عناصر شیشه ای در طراحی منزل بسیار محبوب هستند این است که به ایجاد توهم فضای بیشتری در ساختمان کمک می کنند. این امر به ویژه در بالکن های شیشه ای به خوبی دیده می شود. توهم فضای بیشتر باعث می شود منطقه حتی بزرگتر از حد واقعی ظاهر شود ، چیزی که با استفاده از گزینه های فلز ، کروم یا آهن قابل دستیابی نیست.
استفاده از شیشه برای پله ها یا مناطق مرتفع ، دقیقاً مانند صفحه نمایش دوش شیشه ای یا درب شیشه ای ، شما می توانید از یک مرز شفاف لذت ببرید ، فضایی باز ، تازه و گسترده تر ایجاد کنید.

شیشه نور را مسدود نمی کند

بالکن های شیشه ای بسیار محبوب هستند زیرا این مزیت را دارند که نور را در یک ساختمان مسدود نمی کنند. بالکن های شیشه ای باعث افزایش حضور نور خورشید و همچنین باعث ایجاد فضای باز در محیط داخلی می شود.

بالکن های شیشه ای ایده آل برای فضای داخلی مدرن

یکی از مهمترین مزایای نصب بالکن های شیشه ای ، امکان افزودن زیبایی و ظرافت مدرن به هر ساختاری است. وحود بالکن شیشه ای نیر تاثیر بسیار زیادی در قیمت منزل شما را خواهد داشت. و یکی از آپشن هایی می باشد که قیمت منزل را به خوبی افزایش می دهد.

شیشه برای پاک کردن آسان است

بالکنهای شیشه ای نه تنها خارق العاده به نظر می رسند بلکه تمیز کردن آنها نیز آسان است. محصولات تمیز کننده شیشه ای تجاری به همراه پارچه ای بدون پرز تمام مواردی هستند که شما نیاز دارید تا بالکن جدید خود را در تمیز ترین حالت نگه دارید. اگر برخورد یک شی و یا با خراش و یا آسیب های دیگر روبرو شدید ، صیقل دادن شیشه به راحتی می تواند آن را به روز اولش برگرداند ، که در مقایسه با بالکن های فلزی یا چوبی یک مزیت بسیار مهم است.

بالکن های شیشه ای قوی و با دوام هستند

بسیاری از افراد فکر می کنند که شیشه ظریف است ، اما شیشه در واقع یک ماده ساختاری بسیار بادوام است. در حقیقت شیشه از چوب دوام بیشتری دارد که اغلب پس از گذشت چند سال مستعد ابتلا به آفات یا خوردگی می باشد. با گذشت زمان ، شیشه همچنان دوام و کیفیت خود را حفظ می کند. شیشه به آهستگی تغییر می کند ، بنابراین تغییرات در طول زمان به سختی قابل توجه با چشم غیر مسلح قابل توجه هستند. دوام عالی شیشه باعث می شود ارزش سرمایه گذاری شما فراهم شود ، زیرا بالکن های شیشه ای قابلیت ماندگاری چندین دهه را دارند.

طراحی متنوع

بالکنهای شیشه ای طراحی متنوعی دارند و به راحتی می توانند با دیگر اجزا منزل شما ست شوند. همچنین در طراحی بالکن ها از شیشه های مختلف با رنگ های متفاوت نیز می توان استفاده کرد.

شیشه ایمن و بی خطر است

فن آوری امروز باعث می شود شیشه قوی و ایمن باشد. در حقیقت ، شیشه های ضخیم ، که برای ساخت بالکنهای شیشه ای استفاده می شود ، بندرت شکسته می شود. برای شکستن این بالکن های قوی ، فشار ساختاری شدید لازم است زیرا آنها اغلب به اندازه فولاد قوی هستند.

انواع بالکن بند های شیشه ای

بالکن بند معمولی

این نوع بالکن ها به صورت تک تک باز می شوند و به صورت کشویی حرکت کرده و در انتهای ریل عمودی و روی دیوار قرار می گیرند.

از تمامی بالکن بندها ارزان تر هستند.

بالکن بند کشویی یا ریلی

هر تعداد شیشه تا عرض 6 متر به صورت کشويي روی لنگه آخر جمع و به صورت قابی از پنجره قرار می گیرند.

 

بالکن بند آکاردونی یا بادبزنی

به صورت تک تک از حالت افقی به حالت عمودی در می آید و در انتها به صورت عمود بر دیوار می ایستد.

 

 

بالکن بند فولدینگ یا نمایشگاهی

همه آنها به وسیله یک لنگه شیشه و به یک سمت به شکل بادبزن جمع می شوند.

نکته قابل توجه در بالکن ها این است که اگر مصرف کننده تمایل داشته باشد از فضای بالکن به عنوان فضایی همانند اتاق استفاده کند می تواند از پنجره های دوجداره با قابهای آلومینیومی یا یو پی وی سی استفاده کند ، در این حالت همانند پنجره ها می توان فضا را ایزوله نمود .