7 اصل طراحی داخلی

مزایا و قیمت توری پلیسه
خرداد 27, 1399
شیشه لمینت
شیشه لمینت
خرداد 27, 1399
نمایش همه

 7 اصل طراحی داخلی

 7 اصل طراحی داخلی

7  اصل طراحی داخلی دستورالعمل هایی برای ایجاد یک فضای مناسب طراحی شده است. طراحان این اصول را در هر نقشه طراحی برای ایجاد فضای داخلی که هم زیبا و هم کاملاً کاربردی باشد ، گنجانیده اند. در حالی که هر اصل به خودی خود مهم است ، در یک طراحی واقعاً موفق ، همه 7 اصل با هم کار کرده و یکدیگر را تکمیل می کنند.

1- تعادل

تعادل در طراحی داخلی نیاز به توزیع مساوی “وزن بصری” دارد. وزن بصری به میزان حضور یا قابل توجه بودن یک شیء در چشم انسان اشاره دارد. وسایلی بزرگ ، جامد ، تیره یا رنگارنگ ، سنگین تر از اشیاء کوچک ، باریک یا سبک به نظر می رسند. برای دستیابی به تعادل مناسب ، یک اتاق را به چهار ربع مساوی تقسیم کنید. به نظر می رسد که هر چهارم اتاق باید به تعادل در وزن بصری برسد.

2- ریتم

ریتم در طراحی داخلی با استفاده از تکرار به ایجاد فضای منسجم با جریان خوب کمک می کند تا به زیبایی اتاق کمک کند. عناصر تکرار شده می توانند هر چیزی باشند از یک رنگ یا الگوی ، شکل ها و سبک ها می باشد.

3- تاکید

تأکید در طراحی داخلی به یک عنصر اصلی اشاره دارد که به عنوان کانون یک فضا عمل می کند. نقاط کانونی مشترک شامل ویژگی های معماری مانند شومینه یا پنجره تصویر است. اگر یک اتاق هیچ ویژگی معماری قابل توجهی نداشته باشد ، یک قطعه هنری یا مبلمان نیز می تواند یک نقطه کانونی باشد.

4- تضاد و تنوع

تضاد و تنوع باعث ایجاد علاقه بصری می شود و از خسته کننده بودن فضای داخلی جلوگیری می کند. کنتراست درام را فراهم می کند و توجه را جلب می کند. با قرار دادن عناصری که اختلاف قابل توجهی در کنار یکدیگر ، تضاد ایجاد کنید. می توانید با استفاده از رنگ ، شکل و فضا به این تضاد برسید.

5- مقیاس و تناسب

مقیاس و تناسب به یکدیگر مرتبط می باشند، زیرا باعث می شود که اشیاء موجود در یک اتاق طوری به نظر برسند که به آنجا تعلق دارند و همچنین به یکدیگر ارتباط دارند. مقیاس به اندازه اندازه اشیاء موجود در یک فضا اشاره دارد ، در حالی که تناسب به اندازه یک جسم نسبت به دیگری اشاره دارد.

6- وحدت و هماهنگی

وحدت و هماهنگی فضایی را ایجاد می کند که احساس انسجام داشته باشد و اطمینان حاصل کند که همه عناصر یک اتاق مانند بخشی از یک کل هستند. وحدت زمانی حاصل می شود که یک مضمون کلی دنبال شود که طراحی را راهنمایی می کند و اطمینان می دهد که همه قطعات به یکدیگر مربوط می باشند. تزئین با وسایلی که رنگ ها ، الگوهای ، شکل و یا سبک مشترک دارند ، به ایجاد یک اتاق هماهنگ کمک می کند.

7- جزئیات

ترکیب 6 اصل فوق فضایی را با جریان و تعادل مناسب ایجاد می کند که به خوبی کنار هم قرار می گیرد. اما جزئیات همان چیزی است که باعث می شود یک اتاق کاملا زیبا به چشم بیاید. نادیده گرفتن جزئیات بسیار ساده است اما می تواند تأثیر زیادی در ظاهر و احساس کلی یک فضا داشته باشد.

 

گروه آران با بیش از 15 سال سابقه کاری و با وجود یک تیم حرفه ای طراحی و اجرای انواع نماهای ساختمان، ساخت در و پنجره های یو پی وی سی و ترمال برک و اجرای تخصصی نمای اسپایدر آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. در آران برای ساخت انواع در و پنجره ها و نماهای ساختمان از بهترین وسایل ،  اتصالات و یراق آلات استفاده می شود تا خدماتی که به شما ارائه می شود، دوام و طول عمر بسیاری داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت ، اینستاگرام ، توییتر، فیسبوک و یا لینکدین ما سر بزنید و یا ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 2 =