نرده شیشه ای

نمای کرتین وال
نمای کرتین وال
آذر 3, 1400
آلومینیوم ترمال برک
آلومینیوم ترمال برک
آذر 3, 1400
نمایش همه

نرده شیشه ای

حفاظ شیشه ای

حفاظ شیشه ای

نرده شیشه ای چند نوع دارد؟ آیا نرده های شیشه ای ایمن هستند؟ انواع و اقسام نرده های شیشه ای و همچنین کاربرد های آنها چگونه است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نرده شیشه ای و انواع آن تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

نرده شیشه ای چیست؟

در حال حاضر به دلیل اینکه متریال شیشه شفافیت ذاتی دارد معماران به این تصمیم رسیده اند که در زمینه دکوراسیون داخلی و خارجی از متریال شیشه استفاده کنند. که یکی از آنها نرده شیشه ای است.

انواع مختلف نرده شیشه ای

  • فیکس پوینت
  • سپیگوت
  • اکسپوز{ روکار}
  • دفنی{ توکار}
  • فریم لس{ بدون فریم}

جان پناه شیشه ای فیکس پوینت

این نوع نرده شیشه ای به وسیله یراق ضد زنگ شماره 304 گرد از کناره به دیوار متصل میشود و همچنین پله ها همراه با شیشه ها در یک سمت جا میگیرند.

از شیشه های تک لایه سکوریت 10 میل، دو لایه 5 میل و دو لایه 8 میل و… در این مدل شیشه استفاده میشود.

یراق کینگ لانگ تایوان در این مدل بکار میرود و هم چنین از دستگیره استیل و آلومینیوم با مقطع صاف و گرد بسته به علاقه شما استفاده می گردد.

مسئله مهم این نوع نرده زیرکار سازگار و تراز آن است. بهتر است برای اتصال پیچ فیکس پوینت با دیواره یا نرده ها از یک قوطی فلزی به قطر 40 در 80 میل استفاده شود تا نرده های دارای ایستادگی و مقاومت بیشتری شوند.

 

نرده شیشه ای اسپیگوت

انجام این نوع نرده ها به وسیله شیشه های تک لایه یا دولایه لمینت و یراق استیل بشکل ایستاده که باز بالا شیشه را مهار کند و از سمت پایین به زمین بولت شود، همچنین برای چسبیدن بهتر پیچ های بزرگی که به زمین فرو میرود مقداری از چسب سنگ استفاده گردد تا ایستادگی نرده نسبت به بقیه مدل با سرعت بالاتری انجام میشود. یراق به زمین به صورت بلند مدت یکسان باشد.

ارتفاع یراق اسپیگوت چقدر است؟

ارتفاع این مدل یراق، از 15 تا 25 سانتی متر و همچنین عوارض آن از 3 تا 5 سانتی متر است، و اندازه قطعات هم میان 120 تا نهایتا 200 سانتی متر هست، که باید بین شیشه ها حدود یک سانتی متر فاصله باشد.

همچنین سبب گرفتن پایانکار و تاییدیه آتش نشانی حتما نکته های از قبیل حداقل دو لایه بودن شیشه ها بصورت لمینت و سکوریت، همچنین فاصله شیشه ها نسبت به زمین باید 110 سانتی متر باشد و بعضی موارد دیگر که باید توسط تیم مجرب تترا گلس موقع نصب و طراحی باید رعایت شود.

جان پناه شیشه ای اکسپوز یا روکار

نرده شیشه ای اکسپوز برای حفظ امنیت دورتادور,- پرتگاه، بالکن، تراس و… مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین از نام این نرده پیداست پس از اتمام کف سازی و نصب سنگ مورد استفاده و نصب قرارمیگیرد.

مسئله مهم وقابل توجه در این مدل تراز بودن و صاف بودن کف نهایی {فاینال} میباشد.

درواقع جان پناه شیشه ای اکسپوز بر روی سطوح ناصاف و نا تراز نصب نمیشود و اگر هم نصب شود شیشه ها در یک جهت قرار میگیرند.پ

مواد اولیه ای که در این مدل شیشه استفاده شده آلومینیوم است. در واقع پروفیل های آلومینیوم با دانستنیه بالا به گونه اختصاصی آماده و نصب می شود.

همچنین پروفیل های آلومینیوم بعد از نصب در کف، نمایی زیبا بکار شما میدهند که توان بازوبسته کردن و توانایی ایجاد طرح و رنگ های مختلف را دارا میباشد.

در این مدل از شیشه های لمینت و سکوریت با ضخامت شانزده تا بیست میلی متر بکار رفته است، همچنین می توان از لایه های شیشه هشت میل یا دو لایه شیشه ده میلی متری استفاده کرد.

جانپناه شیشه ای دفنی یا توکار

تمامی پروفیل های این مدل نرده درون بکار گذاشته میشود، در واقع این از نظر شباهت ظاهری به نرده شیشه ای اکسپوز شبیه است.

همانطور که از اسم این نوع نرده پیداست توکار قرار میگیرد،فقط کاور های آلومینیومی ظریف روی کار مشاهده میشود.

نکته مهم در استفاده از این ترکیب نرده شیشه ای این است که قبل از پایان کف سازی می بایست تمامی پروفیل ها داخل زمین کار گذاشته شود و بعد کار کف سازی پایان میرسد.

این مدل نرده شیشه ای استقامت و ایستایی ویژه ای دارد و همچنین بیشترین و ضربه و فشار تحمل میکند.

نرده شیشه ای فریم لس یا بدون فریم

این نوع از نرده ها از لحاظ زیبایی و استقامت در جایگاه پایینی قرار دارد، ولی به نسبت سایر دسته ها اقتصادی و اکونومی تر هستند.

معمولا از شیشه های 10 میل سکوریت شفاف یا 10 میل سکوریت ساتینا در این مدل استفاده می شود؛ در واقع قابلیت طراحی و اجرای سند بلاست را ممکن میکند.

همانطور که از نام این مدل نرده پیداست، بدون فریم اجرا میشود. همچنین، از کمترین یراق برای بولت کردن استفاده میشود.

در این سیستم از بست های مختلف شیشه سکوریت مانند بست 120 باری بولت شیشه به دیوار و همچنین برای اتصال شیشه به شیشه از بست 80 در 80 استفاده می گردد.

آیا نرده های شیشه ایمن هستند؟

امنیت نرده های شیشه ای برای افرادی که به دنبال بهبود ظاهر ساختمان های خود هستند، یک دغدغه بزرگ محسوب میشود.

درواقع مردم نگران این هستند که یوقت شیشه نشکند یا همچنین وزنی که معتقدند سایر نرده ها تحمل میکنند را نرده های شیشه ای نتوانند تحمل کنند.

این مسئله فقط تصور افراد مختلف در راجب شیشه است و به هیچ عنوان صحت دارد.

در واقع نرده های شیشه ای در آیتم های مختلفی از نرده های معمولی امن تر هستند، همچنین خلاقیت در ساخت نرده های شیشه ای بطوری بالا رفته که روز به روز روش های مختلفی برای امنیت هرچه بیشتر این موارد ارایه میشود.

گروه آران با بیش از 15 سال سابقه کاری و با وجود یک تیم حرفه ای طراحی و اجرای انواع نماهای ساختمان، ساخت در و پنجره های یو پی وی سی و ترمال برک و اجرای تخصصی نمای اسپایدر آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. در آران برای ساخت انواع در و پنجره ها و نماهای ساختمان از بهترین وسایل ،  اتصالات و یراق آلات استفاده می شود تا خدماتی که به شما ارائه می شود، دوام و طول عمر بسیاری داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت ، اینستاگرام ، توییتر، فیسبوک و یا لینکدین ما سر بزنید و یا ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + چهار =