تراش آینه چیست و چه کاربردی دارد؟

انواع اینه تزئینی
آشنایی با انواع آینه تزئینی
بهمن 27, 1400
قفل پنجره
بهمن 27, 1400
نمایش همه

تراش آینه چیست و چه کاربردی دارد؟

تراش آینه تزئینی

نام تراش آینه تزئینی و یا آینه تراش را تا به حال شنیده اید؟ در صورتی که اطلاعات دقیقی در خصوص این موضوع ندارید، می توانید به ادامه این مطلب توجه کنید که به صورت کاربردی و تقریبا گسترده ای، در خصوص این مبحث، صحبت کرده ایم.

تراش آینه چیست؟

تراش آینه و یا آینه تراش، نام فرایندی است که بر طرق آن سعی می کنند تا چهار سوی آینه ها را با دستگاه های پیشرفته ای برش دهند. این برش کاری سبب می شود تا هم تیزی های موجود در لبه آینه ها از بین برود و خطر جانی وجود نداشته باشد و هم آن که می تواند سبب افزایش میزان انعکاس نور توسط آینه ها شود.

معمولا آینه تراش تزئینی را در اشکال مختلف لوزی، مستطیل، دایره، مربع و…مشاهده می کنید که هر کدام از آن ها می توانند برای تزئینات خاصی مورد استفاده واقع شوند.

تراش آینه تزئینی

مزیت های تراش آینه

در خصوص ماهیت کلی تراش آینه تزئینی متوجه مواردی شدیم، اما مزیت های استفاده از این تراش آینه ها چه چیزهایی هستند که بهتر است با توجه به آن ها تصمیم گیری کنیم و سپس به سراغ خرید و یا عدم خرید آینه های تراش خورده برویم؟

1-ضد بخار

اولین، مهم ترین و همچنین بهترین ویژگی که یک آینه، آن هم در قسمت سرویس بهداشتی و به ویژه حمام می تواند داشته باشد، مربوط به عدم بخار گرفتگی این آینه ها می شود. آینه تراش ها یا به طور کامل مه گرفتگی پیدا نمی کنند و یا اگر هم چنین اتفاقی بیفتد، به مقدار بسیار کم است. به همین دلیل این موضوع برای آقایانی که در حمام ریش و صورت خود را اصلاح می کنند، یک مزیت فوق العاده به حساب می آید.

2-تصاویر بزرگ تر

در آینه های تراش خورده، تصاویر معمولا بزرگ تر از حد واقعی خود نمایش داده می شوند. این موضوع می تواند سبب جلب نظر افراد بسیاری شود که علاقه زیادی به دیدن جزئیات تصاویر دارند.

3-تصاویر واضح تر

ویژگی بعدی مربوط به واضح تر بودن تصاویر است. در این آینه ها معمولا تصاویر نشان داده شده، نسبت به آینه های معمولی، دارای تصاویر واضح تر و رساتری هستند. همین واضح تر بودن تصاویر می تواند در درخشندگی و جلوه بخشی به محیط نیز موثر باشد.

4-تغییر جلوه محیط

تراش آینه ها معمولا به آن دلیل که دارای اشکال خاص و متفاوتی هستند، در محیط های مختلف و به اشکال مختلفی نیز می توانند مورد استفاده واقع شوند. همین موضوع بر روی جلوه محیط تاثیر بسیار زیادی می گذارد.

5-امکان ترکیب با دیگر متریال ها

مورد بعدی در خصوص امکان ترکیب کردن تراش آینه و یا همان آینه های تراش خورده با دیگر متریال ها و مواد همچون چوب، ام دی اف، فلز و حتی یو پی وی سی می شود. با ترکیب تراش آینه و این مواد اولیه، می توان تزئینات بسیار جذاب و زیبایی را خلق کرد که علاوه بر کاربردهای مختلف می توانند زیبایی محیط را نیز تا حد بسیار زیادی افزایش دهند.

تعیین قیمت آینه تراش خورده

چطور می توان قیمت آینه های تراش خورده را تعیین کرد؟ برای این کار بهتر استبه دو عامل و فاکتور مهم توجه کنید. اولین مورد مربوط به طول سطح تراش و دومین عامل نیز مربوط به نوع آینه می شود. آینه هایی که برای تراش آینه می توانید سفارش دهید، می توانند حداقل ضخامت 2 میل و حداکثر ضخامت 10 میل داشته باشند. البته برخی از کارگاه های تولیدی توانایی ساپورت ضخامت های بالاتر از 10 میل را نیز دارند. رنگ آینه که سفید و یا برنزی باشد نیز می تواند تا حد بسیار کمی و با توجه به تقاضای بازار، بر روی قیمت آن تاثیرگذار باشد.

تراش آینه تزئینی

آشنایی با دستگاه تراش آینه

در این قسمت نیز بهتر است کمی درباره دستگاه تراش آینه تزئینی بدانید. دستگاه های تراش آینه معمولا به دو شکل متحرک یا گردان و ثابت یا ایستاده وجود دارند. دقت کار و سرعت کار در دستگاه های ایستاده بسیار بیشتر است و از این لحاظ می توانید حدس بزنید که از این دستگاه بیشتر استفاده می شود. اما در خصوص دستگاه های متحرک یا گردان نیز باید گفت که میزان انعطاف پذیری این دستگاه ها بیشتر است و در مواردی نیاز است تا حتما از آینه تراش گردان استفاده شود.

جمع بندی

تراش آینه تزئینی یکی از موارد بسیار مهمی است که امروزه در خانه ها، محیط های تجاری و به خصوص زیارت گاه های مختلف، آن ها را می توانید در اشکال گوناگون و متفاوتی ببینید. این آینه ها کاربردهای مختلفی دارند که در خصوص آن ها نیز صحبت شد، اما در نهایت باید گفت که بیشترین و مهم ترین کاربردی که دارند، در خصوص استفاده از آن ها به عنوان تزئین است.

گروه آران با بیش از 15 سال سابقه کاری و با وجود یک تیم حرفه ای طراحی و اجرای انواع نماهای ساختمان، ساخت در و پنجره های یو پی وی سی و ترمال برک و اجرای تخصصی نمای اسپایدر آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. در آران برای ساخت انواع در و پنجره ها و نماهای ساختمان از بهترین وسایل ،  اتصالات و یراق آلات استفاده می شود تا خدماتی که به شما ارائه می شود، دوام و طول عمر بسیاری داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت ، اینستاگرام ، توییتر، فیسبوک و یا لینکدین ما سر بزنید و یا ما تماس بگیرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + یازده =